Bu site yetişkinlere yönelik bilgiler içermektedir. 18 yaşından küçükler için uygun değildir.

Kısa Filmler 4
Ceramic Tango (2013)

2013 Kanada yapımı filmimizin süresi 10 dk.

Filmin süresi 10 dk ama vermek istediği konu bir ömre bedel. Bana bir şey olmaz, bir kereden bir şey olmaz vb gibi kalıp cümlelerle yaşanacak bir kaç dakikalık zevkin nasıl bir hataya sebebiyet verebileceğini gözler önüne seriyor. Kahramanımızın HIV ile tanışmasını ilginç (!) bir şekilde yansıtan filmi izleyin izletin. İlişkilerinizde  

imdb puanı 6.2 olan filme benim puanım ise 9
Ruben (2012)

2012 Hollanda yapımı filmin süresi 14 dk.

Okullarda görmeye alışık olduğumuz farklı olanı ezme, horgörme, aşağılama vb. eylemlere maruz bırakma olayını işlemiş olan filmin konusu bizlere yabancı olmasa gerek. "Bana saygı göster ki saygı göresin" cümlesini harf harf, kelime kelime beyinlere çakmadıktan sonra ve bunu okullardan önce aile bireylerinin çocuklarına tee küçüklükten itibaren  aşılaması gerekir. 

Bu tarz eylemlere maruz kalan bireylerin "sonucunun nerelere varabileceğini" gösteren filmin imdb puanı 6.4 iken benim puanımi se 7 oluyor efenim.
Faut Pas Penser (2015)

2015 Fransa yapımı filmin süresi 10 dk.

Okul arkadaşlarımız ile aramız genelde iyidir değil mi? Ama arasından öyle birisini buluruz ki onunla daha da iyidir. Kuvvetle muhtemel zamanla bu ilişki tek taraflı bir platonik aşka döner senin bildiğin onun ise bilmediği :) ki tecrübeyle sabit. Ona karşı tüm gardını indirdiğinden dolayı o ne istese onu yapar, devamlı onunla takılırsın vs. (vakti zamanında yazmıştım hıh) bu filmde böyle bir arkadaşlık üzerinden gelişen ama tek farkı her iki tarafın da aynı şeyi istediği (!) bir düzlemde ilerliyor taa ki aile bireyi devreye girene kadar. Hoş sonu ne kadar ütopik olsa da bu kısa filmin aslında vermek istediği başka.

Homofobi öldürür. Film sonunda verilen istatisklere dikkat çekmesi yeterli. Zira oyunculuklar vasatın altında :D

Bu vesile ile imdb puanı 5.9 olan filme benim puanım ise 5 efenim.
En El Mismo Equipo (2014)

2014 Arjantin yapımı filmin süresi 22 dk.

Filmimizde homofobi yine ön planda. Okul takımında olan eşcinsel ovlanımız duj esnasında mahcup bir şekilde etrafına bakınırken "eşcinsel duyguları ile ilgili gel gitler" yaşamaktadır. Yine bir çoğumuzun "neden ben" dediği zamanları hatırlatacak olan filmde, aile, çevre ve arkadaşların homofobik tavırları sonucu kendisi ile henüz barışık olmayanları hangi durumlara sürükleyebileceklerini gösterir nitelikte. Hoş gün geçtikçe kendinizle barışıyorsunuz gençler taşlar yerine oturuyor o sebeple saçma düşüncelere kapılmayın.

imdb'den 5.4 puan alan filme benim puanım ise 8

iyi seyirler.


O Gay Ben de Blog Yazarı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaz yaz için de kalmasın