Bu site yetişkinlere yönelik bilgiler içermektedir. 18 yaşından küçükler için uygun değildir.

Kısa Filmler 5


Eveeeet sevgili eşcinsel alemi.

12 tanesi dizi 2 tanesi uzun 13 tanesi de kısa metrajlı film olmak üzere 27 adet eserin çevirisini yaparak siz değerli (yerseniz) eşcinsel arkadaşlarıma kazandırmaya çalıştım. 

Hornetten arasıra başınızı kaldırırsanız ya da sevgilinizle yiyişmeye ara verip romantik bir şeyler yapalım hadi film izleyelim derseniz diye. (umrumdaydı sanki).

Sağolasınız siz de yorumlarınızla / teşekkürlerinizle beni şımartıyorsunuz (bunu ben bile yemedim) 

Neysee size 4 adet daha kısa film tanıtımı yapayım da aklınızın bir köşesinde bulunsun.Squared (2014)

2014 ABD yapımı filmin süresi 15 dk.

Adı üstünde kısa filmler; konunun özünü alıp kucağınıza bırakıveriyorlar o yüzden adları kısa film. Hele bizim diziler ele alalım. 90 dk' yı doldurabilmek için 10 dk bakışma 20 dk yürüyüş, otoruş vs 5 dk yutkunma sahneleri ile geçmekte keşke 30 dk ya insede adam gibi diziler izlesek. Filme dönecek olursak,

İnternet ortamından randevulaşan 2 erkeğin bir gecelik olayını izliyoruz ki buradaki esas nokta her ikisinin de aktif çıkması :P. Madem ikimizde aktifiz kılıç kalkan oynayalım bari demiyorlar elbette lol Bencillik, küçük görme ve "ben silerim - hayır ben" demenin ne alemi var ki diyor film kısaca. Olay örgüsünü anlatırsam spoiler olacak o yüzden en iyisi siz filmi izleyin.

imdb puanı 6.4 olan filme benim puanım ise 7.
Mørke Rum (2015)

2015 Danimarka yapımı filmin uzunluğu 26 dk.

Bir diğer adı "Perpetual" olan Türkçe'ye de "Karanlık Oda" olarak çevirebileceğimiz filmimizin konusu da yine internet ortamından tanışma. Başrol oyuncumuz internet ortamından tanıştığı elemana aşık oluyor ve saf duygularla aynı hisleri kendisi için onun da taşıdığını sanıyor. "İlkler özeldir" - "Özel olmalıdır" diyen arkadaşımızın başına bakalım neler gelecek?

Maalesef günümüzün "tek gecelik" ilişkilerine nice duygular ve nice bedenler kurban ediliyor.

imdb den 6.7 alan filmimize benim puanım ise 7

Dare (2005)

2015 ABD yapımı filmin süresi 16 dk.

Her ne kadar kısa filmler iyi hoş kısa sürede vermek istediğini veriyor desekte "keşke uzun versiyonunu da çekseler" ya da "bu filmden ne güzel hikaye ve uzun bir film çıkardı" dediğimiz filmlerde oluyor. (Ne çok film dedim)

Çok önceleri izlediğim 2005 yapımı film bizi okul yıllarımıza götürüyor. Hani hayranı olduğumuz, gizliden gizliye baktığımız, takip ettiğimiz, gözümüzü kaçırdığımız kişi vardı ya -hepimizin olmuştur hıh- hani platoniğimiz (gülümsedin) evet filmde de bir platonik vak'ası var lakin tek fark platonik ile aşık olan baş başa kalma şansı buluyor. Ve bakalım sonucu nereye varıyor?

imdb'den 6.7 alan filme benim puanım ise 8


Felix Et Le Poisson (2011)

2011 yılı Küba / Kanada ve Meksika ortak yapımı olan bu kısa filmin süresi ise 20 dk.

Türkçe'ye "Felix ve Balık" olarak çevirebileceğimiz filmin %95' inde konuşma yok :). Daha çok erkek bedeni var diyelim.

Başrol oyuncumuz sahilde erkekleri izleyip koştur koştur eve giderek 31' e sarılan eşcinsel bir arkadaşımız. Bir gün deniz kıyısına vurmuş birisini görüyor ve onu eve götürüyor. Birisi derken balık adam diyebiliriz lol.

Filmde anlatılmak istenene gelirsekte ki ben böyle bir çıkarım yaptım;

"Eşcinselliği hastalık veya sonradan kazanılan bir şey sanan homofobikler denizden hiç bir şeyden haberi olmayan erkek çıkıp gelse ve ilk gördüğü kişi bir erkek bile olsa eğer eşcinsel değilse eninde sonunda karşı cinse ilgi duyar."

imdb den 4.9 alan filme benim puanım ise 4.

Son olarak blogumda tanıtmaya çalıştığım tüm filmlerin Türkçe Altyazıları turkcealtyazi.org adresinde mevcuttur.

iyi seyirler.

O Gay Ben de Blog Yazarı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaz yaz için de kalmasın