Bu site yetişkinlere yönelik bilgiler içermektedir. 18 yaşından küçükler için uygun değildir.

Acemi Gayin Seks Kılavuzu 2: Oral Seks, Ön Sevişme ve Roller


Merhabalar!

Bu yazıda ön sevişme, oral seks, nasıl daha iyi aktif/pasif olunur gibi konulara değineceğim. Aslında son kısım bir önceki bölümün konusu, yazı dizisine sondan başlamış olduk ama olsun. Ölür kalırsam diye önemli meseleler aradan çıksın istemiştim :)

Yazıma başlamadan önce ev sahibi OGBD'ciğime birkaç sözüm var.


Öhhö, neyse... Resmen sesim kısıldı, kişiliğimi kaybettim, beni salon adamı çizgimden çıkarmayınız, sapla samanı ayırmayı öğreniniz lütfen. Yakarım bu gezegeni, yaparım, bilirsiniz.

Şimdi ansiklopedik bilgiye geçebiliriz.


Ön sevişme

Ön sevişme, cinsel birleşme yaşanana kadar çiftlerin kendi aralarındaki tüm etkileşimi kapsayan bir süreçtir. Bir boş bakış, yarım gülüş, tenin ufak bir teması, öpüşme... Bunların hepsi ön sevişmenin bir parçası olarak kabul edilebilir.

Her şeyin kolay ulaşılabilir ve tüketilebilir olduğu bu zamanda insanların ön sevişmeyi zahmetli bir formalite olarak görmesi -kabul edilebilirliği tartışmaya açık olsa da- anlaşılabilir bir şey. Lakin ön sevişme hem ruh hem de beden sağlığınız için önemlidir çünkü;


 • Kendinizi ve partnerinizi daha özel hissetmenize sebep olabilir,
 • İlişkinizdeki tüm sorunlara rağmen spiritüel bütünleşmeye olanak sağlayıp her şeyi birden bire daha anlamlı ve uğruna savaşmaya değer kılabilir,
 • Sadece sarılmanın bile hem zihin hem de beden üzerinde mucizevi etkileri olduğu bilim adamları tarafından kanıtlanmış bir gerçektir,
 • Süresi ve biçimi konusunda daha özgür kararlar verebileceğiniz için orgazmdan bile daha fazla tatmin olmanızı sağlayabilir.

One-night-stand deneyimi olan biri değilim fakat deneyimi olanların belirttiği üzere ten uyumu denen şeyi fark etmenizi sağlayabilir ve bu sayede belki de duygusal bir bağ geliştirebilir, o kısa birlikteliği bir ilişkiye çevirebilirsiniz.

Bu yüzden, sevgili okuyucu, ön sevişmesiz cinselliğin kahvaltısız yenen bir akşam yemeği gibi ağır gelip hazımsızlık yaratabileceğini aklımızın bir köşesine yazalım.

Benim kişisel önerim, çeşitli fanteziler deneyerek (roleplay vs. gibi) ön sevişmeyi bir oyun haline getirmeniz ve cinsel birleşmeyi bunun ödülü kılmanız yönünde. Ne kadar fazla tahrik ve uyarım sağlarsınız o ölçüde tatmin bekleyebilirsiniz. Örneğin ön sevişme esnasında oyunun bir parçası olarak yasaklar koyup iyice tahrik olduktan sonra uyarımda bulunursanız hazzınız bir o kadar daha büyük olabilir.


Oral Seks

Ön sevişmenin sonrasında -hatta belki de paralelinde- yer alan başka bir mevzu da oral seks. Oral seks kısaca ağzın cinsel organa değmesi ve uyarması olarak tanımlanabilir. Bu uyarım partnerlerde büyük bir şehvet duygusu uyandırır ve genelde hazzın başlangıcı sayılır. Tercih size kalmış, hazzın doruğu da olabilir :)

Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, yine, hijyen. Genital tüylerin temizliği yalnızca estetik bir konu olmayıp aynı zamanda o bölgede barınan yüzlerce bakteriden arınmanızı sağlayacağı için de önemlidir. Sadece genital tüylerden kurtulmak da yeterli değil, tercihen antibakteriyel sabunla o bölgeyi iyice temizlemenizi öneririm. Bildiğiniz bir rahatsızlığınız varsa (basit bir cilt sorunu olsa bile) çaresine bakmadan oral seks yapmamanız gerektiği kanısındayım. Hazırlıksız yapılan oral seks sonucunda partnerinizin sadece uçuk değil, iç hastalıkları sorunu yaşamasına da sebep olabilirsiniz. Kaldı ki mantar, mayasıl vb. hastalıklardan bedenin dışındayken bile kurtulması çok zorken, bir de içe yayıldığını hayal edin... Mesela mantar ilk önce üst solunum yollarını istila edecek ve daha aşağılara ilerlediğinde partnerinizin yaşam kalitesini ciddi ölçüde düşürüp sağlığını alt üst edecektir.

Gerekli önlemleri alıp uygun koşulları sağladıktan sonra güvenli bir şekilde oral seks yapabilirsiniz. Oral seks esnasında dikkat etmeniz gereken şeyler ise;

Dişler: Ağzınızın temas ettiği organın kolayca zarar görebileceğini unutmayın ve dişlerinizi fazla değdirmemeye özen gösterin. 

Ciğerler: Hayatta kalmak istiyorsanız nefes almayı unutmayın. Deep-throat dediğimiz olay dışarıdan bakıldığında heyecan verici görünse de özellikle ağzını kullanmakta olan birey için o kadar da eğlenceli olmayabilir. Bu konuda dikkatli olup fazla baskı uygulamamakta, ileri gitmemekte fayda var.

Testisler: Yine hijyene bağlı olarak bir çok insanın yaklaşmak istemediği testislerin uyarılması da neredeyse glans uyarımı kadar haz vericidir. Fakat çok hassas olduklarını ve kolayca zarar görebileceklerini de unutmamak gerekir.

Meni / sperm: Oral seks esnasında orgazm yaşandığında meni/sperm yutmanızda bir sakınca olmasa da psikolojik olarak mide bulantısı hissedebilirsiniz. Tercih size kalmış.

Meninin rengi, kokusu, tadı kişinin diyetine ve öz bakımına bağlı olarak değişir; tıpkı tenin kokusu, terin özellikleri gibi... Bu konuda ayrıca araştırma yapabilir ve sadece meniyi gözlemleyerek bile partnerinizin sağlık durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Nasıl daha iyi aktif olunur?

Büyük kaslara ve büyük uzuvlara ihtiyacınız var. Hayır, şakaydı :) Cazibe yeterli değil.

Pasifinizin ihtiyaçlarını tanımalısınız. Ona neyin zevk, neyin acı verdiğini analiz etmelisiniz. Bu noktada bir önceki yazıda önerdiğim yöntemi denemenizin büyük faydasını görebilirsiniz. Bazen kendi şehvetinizden ödün vermeniz gerekebilir ancak 'better safe than sorry' :) Sonradan üzülmekten iyidir. Zaman zaman kontrolü partnerinize vermekten çekinmemeli ve anın heyecanı içinde aşırıya kaçmamaya dikkat etmelisiniz.

Penetrasyon esnasında vücudunuzun diğer uzuvlarını da kullanmalısınız. Bir yandan partnerinize mastürbasyon yapabilir veya vücuduna dokunarak, öperek, ısırarak uyarımı artırabilirsiniz. Kendi vücudunuzu doğru kullanmayı öğrenirseniz bunun için fazladan çaba harcamanıza gerek kalmaz ve kendinizi daha kontrol sahibi ve güçlü hissedebilirsiniz.

Kıvraklık, esneklik en az pasifler için olduğu kadar aktifler için de önemlidir. Aslına bakarsanız daha çok hareket etmesi gereken taraf sizsiniz. Kendini tekrar eden hareketler bir süre sonra sıkıcı bir hal alıp performansınızı düşürebilir, pasifinizin hazzını azaltabilir. Daha önce denemediğiniz pozisyonlarla maceracı keşiflerde bulunabilirsiniz. Kostümler ve seks oyuncakları konusunda da açık fikirli olmanızı öneririm. Seks her zaman penetrasyon demek değildir ve egonuzu bir kenara bırakarak bununla eğlenmeyi öğrenmelisiniz.

Saygı içten gelir. Öncelikle kendinize saygı duyarsanız, partnerinize de bir o kadar saygı ve empatiyle yaklaşırsınız. Bu da nasıl daha iyi olacağınızın anahtarı olabilir.


Nasıl daha iyi pasif olunur?

Twerk yapabilmelisiniz. Hayır, bu şaka değil! Üste çıktığınızda o harekete ihtiyacınız olacak! (şaka şaka)

Ataerkil düşünce biçiminin, kültürün, medyanın manipüle ettiği anlamda efemine, pasifize ve agonize olmak zorunda değilsiniz. Rahatsız olduğunuz hiçbir muameleyi kabul etmemeli ve keyif aldığınız şeylerin üzerine gitmeli, bunu da dışa vurmalısınız. Hareket alanınızın aktifinize göre daha kısıtlı olması, kan veriyor gibi öylece yatmanız ve inlemeniz gerektiği anlamına gelmez.

Kendi hareket alanınızı yaratmalı ve zaman zaman kontrolü ele geçirmelisiniz. Provokasyon tam ters tepki yaratabileceği gibi uyarıcı bir şehvet unsuru olabilir. Partnerinize en az onun kadar sizin de ona sahip olduğunuzu seks esnasında hissettirmelisiniz. Bu da bahsettiğim katkıyı sağlamaktan geçiyor.

Daha açık bir ifadeyle, kalçalarınızı ve belinizi kıvırabilmeli; anüsünüzdeki kasları zararlı çıkmayacak bir biçimde kullanabilmelisiniz. Ellerinizi, kollarınızı kullanmaktan çekinmemeli, gerektiğinde bacaklarınızla partnerinizi kontrol altına almayı başarmalısınız. Ruhunuzun ve bedeninizin bütünüyle seksin içinde olduğunu hissettirirseniz partnerinizin sizinle tamamlandığı hissini yaratabilirsiniz. Bu da özgüveniniz, öz saygınız üzerinde olumlu etkileşimler sağlayabilir. Böylece pasif rolünüzün sizin üzerinizdeki olumsuz sayılabilecek etkilerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir süre sonra tuvaletini tutamayan veya iç çamaşırında rahatsız edici lekeler gören birine dönüşmek istemiyorsanız kendi cinsel sınırlarınızı belirlemeli ve ilerleyen yaşlarınızı düşünerek hareket etmelisiniz. Bu bazen azla yetinmeyi bilmekten geçebilir; azı eğlenceli ve tatmin edici kılacak olan da yine sizsiniz.

Her iki rol için de daha güvenli olmak, daha iyi olmanın yolu olabilir. Güvende hissettiğinizde ilişkinizde daha çok aidiyet duygusu geliştirebilir, aidiyet duygusuyla şehveti harmanlayarak eşine az rastlanır bir hazza ulaşabilirsiniz.

Not : OGBD'ciğime sitemime ilham olan Seda Sayan ve rahmetli Erol Büyükburç'a sonsuz teşekkürler. İçerdiği sert üsluba rağmen tamamen şaka amaçlı olduğunu hatırlatır, konuşmanın gidişatına uydurabilmek için ağzımı bozduğum yerlerde lafın gittiği herkesin affına sığınırım :)

Yeni yılınızı şimdiden kutlar, hepinize sağlıklı ve güvenli orgazmlar dilerim :)

Esen kalın.

-Dut

Bildigin Dut Blog Yazarı

4 yorum:

 1. yazının bilgilendiriciliği ve akıcılığı bir yana, baştaki seda sayan atarı da bir o kadar eğlenceliydi. emeğe saygı, teraziye tık melisciğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yeterki bana saldırılan bir mecra olsun hemen 5 yıldız verilir :P

   Sil
  2. Onore oldum efendim, teşekkürler.

   Sil
 2. Sevgili Dut; Seda Sayana özenip çemkirmişsin lakin bir şey demiyorum daha sonra ifadesini alırım bi şekilde :D Ayrıca, bilgilendirici yazıların için tekrar teşekkürler ;)

  YanıtlaSil

Yaz yaz için de kalmasın