Bu site yetişkinlere yönelik bilgiler içermektedir. 18 yaşından küçükler için uygun değildir.

Kerimcan DURMAZSelam;

Konu mu bulamadın da Kerimcan hakkında sende yazmaya karar verdin diyenleriniz için evet Kerimcan hakkında olumlu / olumsuz bir çok şey yazıldı, çizildi ve yazılmaya da devam ediyor haklısınız fakat Tumblr hesabıma bir süre önce gelen soruyu buraya aktararak konuya giriş yapalım bakalım ben bu konuda neler düşünüyorum ;) (kime neyse)
Hepimizin de farkında olduğu üzere Kerimcan'a hem hetero aleminden hem de gay aleminden tepkiler geliyor hatta bu tepkiler fiziki olarak saldırmaya kadar gitti. Bu tıpkı "Evlilik programları iyice raydan çıktı birileri buna el atmalı" demeye benziyor zira bakarsan herkes şikayetçi ama programlar reyting rekorları kırıyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Peki Kerimcan'a kızanlar kimler?

- 94 doğumlu ibne 2 kırıttı dünyanın malını götürdü ben askeri ücrete talip diyerek hasetlenenler mi,

- ayol "ablan star bebeğimi" ilk ben söyledim bu lubun patlattı "ne mana" diyip "ben ondan daha iyi kıvırtıyorum ayhhh" diyen zırıllar mı, (bilen bilir e-disco da bunları ilk söyleyen BoncukStar' dı hıh)

 (videoyu izleyin :) )

- ciddi manada homofobik olanlar mı,

- oğlum bunları izliyor bunlardan örnek alacak diye tedirgenleşen ebeveynler mi,

- lan ben de ünlüyüm onun kadar kazanamıyorum diyen kıskançlar mı,

- eşcinselliği tek tipleştiriyor diyenler mi,

yukarıda saydıklarımın alayı bu ve buna benzer sebeplerle Kerimcan'a kızıyor, hasetleniyor, çekemiyor vs. Oysa fırsat verilse onu bile geçip götüyle dağı devireceklerinin farkında bile değiller. (yerseniz)

"Eşcinselliği tek tipleştiriyor" noktasında bir virgül açmakta fayda var.

Kerimcan doğaldır ya da yapmacıktır orasını tam kestiremem ama feminenliği abartı düzeylerde yaşadığı kesin. Heleki bunun ekmeğini de yiyor olunca daha fazla sivriliyor. Peki eşcinselliği tek tipleştiren sadece Kerimcan mı? Elbette değil başta homofobikler olmak üzere Televizyon Dünyası eşcinselliği;

eşcinsellik = fatih ürek = feminen gay = kadın olmak, kadınlığa özenmek, kadın gibi hareket etmek = Kerimcan = zırıl = çıt kırıldım = kaypak = güvenilmez

olarak lanse etmiyor mu? Filmlerde, dizilerde hep böyle yansıtılmıyor mu? bir çok heteroyu geçtim gizli (!) eşcinsellerin ve homofobik eşcinsellerin akıllarının bir noktasında "kadın gibi olmak" korkusu yatmıyor mu? Velhasılı eşcinsel bir erkek olmak bilinç altında hep böyle adlandırılmıyor mu? 

Bunun ana sebeplerinden birisi ataerkil toplum ve bu toplumun yönlendirmeleri değil mi? Televizyon ve şov dünyası da bu toplumun bir yansımasından başla bir şey değil sonuçta.Bu algıya çomak sokan "Kılıç Günü" adlı dizinin başına gelenleri hepimiz biliyoruz. Normal(!) görüntülü 2 erkeğin yatak sahnesi anormal gelmişti ve dizi apar topar yayından kaldırılmıştı. Çünkü taş gibi 2 erkek vardı ekranda, olamazdı, bu algılara tersti. RTÜK ne diyecek tüü reziller diyerek kumandasına basan evin direği erkek Fatma Gülün Suçu Ne dizisindeki tecavüz sahnesi ile hayallere dalacak ve iç geçirecekti.

Yine bu algıya çomak sokan bir film. Hatta tüm Kabadayı geçinen racon kesen ağır abi takılan kafalara ve beyinlere tokat gibi gelecek olan filmden bir sahne, Rasim Öztekin'in Kabadayı filmindeki sürmelinin sözleri;


"Bendeki göt hiç birinizde yok" diyerek raconun alasını kesecek, canı pahasına da olsa adam satmayacak, babacan ve bir o kadar da yardım sever bir karakter çizecekti ekranlarda.

evet Kerimcan homofobiklere ve eşcinsel algısına negatif yönde su taşıyor olabilir fakat bu onun suçu değil. Ve bu algının ekmeğini de çatır çatır yiyor...

Dip Not: Kemal Doğulu ile olan fotodaki detaya dikkat ! (detayı fark edenler neyi fark ettiler ve ben neyi düşünürek dikkat çektim yoruma yazabilirler :) (sonradan yazıcam ne olduğunu)
O Gay Ben de Blog Yazarı

11 yorum:

 1. ben kağıt havluya dikkat çekmek istiyorum :P
  ve sürmelinn o sahnesi beynime nasıl kazındıysa izlemeden şıp diye anladım gerçekten sağlam bi sahneydi :)
  Dipnot: seni yeniden sahalarda görmek güzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim efenim estiğinde öyle yazıyorum işte arada :)

   Seninde dikkatinden hiç bir şey kaçmıyor :P Evet dikkat çektiğim nokta orası kağıt havlu. Hayır bir icraat olacakta kullanılacak sanki :D fotoğrafta aktif yok popomu tokuşturacaklar lol

   Sil
  2. ünlü gay camiasını sıkı takiptesin bakıyorum da :P
   ama lezbiyenlik gerçeği de var lütfen o hususu gözden kaçırma :D

   Sil
 2. Ahahah anladım :D
  Beyler bu kerimcan yani bilmiyorum.
  Kız oğlum, kız işte.
  Kılıç günü hakkında bir şey söylemek gerekirse kaldırmaları gerekiyordu.
  Ne yapıyorsunuz sizzz:)(onlara değil, size söylüyorum)
  Heteroseksuel bazı erkekleri bilmiyor musunuz,kadın görse(hatta nefes alsın yeter diyenleri duydum) girecek delik arar.Gaylarıda onlar gibi düşünürlerse...(anladınız :D )
  Aslında öyle değiliz.Aynen öyleee
  Yine bu kişiler kendilerinden çıkıyor.

  YanıtlaSil
 3. Selamlar abi
  Hadi bende birşeyler yazmak istiyorum.
  (Abi unutmadan senin ismin nedir.Yani sana nasıl hitap edeyim?)
  Abi bazı arkadaşlarıma gayım dediğimde
  gay olduğuma inanmıyorlar.
  Diğerleri de bana bakıp ayyy iğrençç.
  Bu tepkileri erkek erkeğe olduğu için mi yada beni fenimen olarak hayal etikleri için mi?İkincisi bana da iğrenç geldi.
  Bana göre feminen gaylar itici geliyor.
  Lütfen yetkilere söyleyelimde halka gerçek gayları göstersinler.
  Kılıç günü filmindeki gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesten saygı beklediğimiz gibi kendi içimizde de saygılı olmalıyız, feminenlikle ilgili görüş ve yazılarımı sol bardaki feminen etiketine tıklayarak okuyabilirsiniz.

   Dediğim gibi kafalarda kalıplaşmış "eşcinsel" karakteri var ve bu karakteri karşısında göremeyenler şaşırıp "yok inanmıyorum" diyebiliyorlar. Sana "iğrenç" diyenlerde akıllarına feminenlik geldiğinden değil seni "erkek erkeğe" düşündüklerinden öyle söylüyorlar.

   Sil
  2. "abi" demeye devam edebilirsin Yancy'ciğim,
   biz sana ne diyelim?
   Nancy?
   xo

   Sil
 4. Size bir şey diyim mi,
  oturun bir düşünün,
  Kerimcan'ı kıskananlar, ona bok atanlar, "ay ama o şöyle ama o böyle" diyenler sakinleşsin ve özüne dönsün;

  kıskanıyorlar,

  kıs
  ka

  yor
  lar.

  lubun yaptı başardı. saçma sapan parodilerine güldünüz, çıktı dj lik yaptı; dinlediniz, şimdi TV'de ve izliyorsunuz.

  onu siz yarattınız bebişlerim.
  xo

  YanıtlaSil
 5. ayol boncukstar mı kaldı tanrı aşkına cybers?
  kadın twitter'da meryem mandalina denilen kadına Yonca Evcimik paylaşıyor durmadan.

  tanrım... bir ikonanın düşüşüne şahit oluyorum her gün...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. instagramda takipteyim kendisini ama twitter'ı bilmiyordum (karı nefes bile almadan instagram hesabımın takip edilenler kısmını alt üst etmesse iyi) kendisine adresi DM at unutulmadığını bilsin ;)

   bir gün disko pilav günü yapılsa ne iyi olur :D

   Sil

Yaz yaz için de kalmasın