Bu site yetişkinlere yönelik bilgiler içermektedir. 18 yaşından küçükler için uygun değildir.

Ne izledim: The Country Teacher (2008)


Bildiğiniz üzere izlemiş olduğum LGBT temalı filmleri tanıtarak sizleri hem filmlerden haberdar etmek hem de izlemenize teşvik etmek amacıyla tanıtımlar yapıyorum. 

Sol tarafta afişini gördüğünüz filmi de LGBT filmeri tanıtan yerli / yabancı sitelerde görebilirsiniz ki konunun LGBT ile pekte içli dışlı olduğunu varsaymıyorum NEDEN;

2 saate yakın süren filmi nasıl oldu da sabırla sonuna kadar izledim kendime şaştım. İMDB den 7 puan alan film kasabaya gelen eşcinsel bir öğretmenin başından geçenleri anlatıyor. Öğretmen eşcinsel ama siz onu filmin yarısında anlıyorsunuz ve "doğru ya ben lgbt filmi diye açıtydım bunu" diyosunuz lol.

Film daha çok Çek Cumhuriyetinde (Çekya) bulunan bir kasabada yaşam tarzı nasıl, çiftçilik nasıl, 24 saatin 24 ü' de nasıl sarhoş oluyoruz, insani ilişkiler, ikili ilişkiler vs üzerine kurulu.

Eşcinselliğe dair ise, eşcinsel bir öğretmen, platonik aşk, aileye açılma, kendinle barışma konu başlılarından bahsedebiliriz ama benim için bunlar bu filmi kurtarmadı sıkıldım ama yine de saygımdan izledim :P

2008 yapımı orjinal adıyla Venkovsky Ucitel (Kasaba Öğretmeni) olan filme puanım 5 olsun. İzlerseniz yorumlarda görüşürüz.

O Gay Ben de Blog Yazarı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaz yaz için de kalmasın