Bu site yetişkinlere yönelik bilgiler içermektedir. 18 yaşından küçükler için uygun değildir.

BayGay ile Yaptığım Söyleşi
Selam;

Bir süredir yazamadığım için "baygay'in blogunda yeterince durdu en iyisi o söyleşiyi kendi bloguma da alayım ki ilerde kapanır falan neme lazım" diyerekten oradaki röportajı buraya da ekleyeyim dedim. Eklerken ilgimi çeken yerlere tekrardan yorum yapabilirim ;)

Yukarıdaki temsili resimden de anlayacağınız üzere "oldukça samimi bir ortamda" gerçekleşen (fazlası var eksiği yok) röportaj nasıl o noktaya geldi öncesi ve sonrası yazının sonunda;

- Nasılsın o gayciğim?

+ iyiyim bay gaycim teşekkür ederim, sen nasılsın?

- Teşekkür ederim olabildiğimce işte. Bana bu yazıda yardımcı olmayı kabul ettiğin için çok teşekkür ederim öncelikle.

+ Ne demek, röportaj serisinde beni de düşünüp zaman harcadığın için ben de teşekkür ederim. (hani ilkokulda günlük olayları vardı ya; bana kalbin kadar temiz bu sayfayı ayırdığın ile başlayan :D biraz onun gibi olmuş, röportaj sonunda koca bir G yazıp Günün Gününden Güzel Geçsin yazmazsam iyi :P)

- Öncelikle en baştan başlamak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde bloğunun 4.yılıydı çoğu kişi seni LGBT bloggerların babası LGBT bloglarını başlatan kişi ya da totoş exodya için bloggerların amcası olarak biliyor. Bu bilgi ne kadar doğru senden önce de LGBT blogları var mıydı yoksa gerçekten seninle mi başladı? Totoşlar şahına ne söylemek istersin?

+ hahah blog olayından başlamak gerekirse tabii ki eşcinsel blogları benim ile başlamadı, benden önce de yazan bloggerlar vardı. Zaten benim blog dünyasını keşfimde bu tarz blogları görüp okumak ile başlamıştı. Bloglar bu kadar popüler olmadan önce forum olayları daha popüler idi. Herkesin avamlıkla andığı ama bu ananların bile profillerinin bulunduğu gabile.com sitesinin forum bölümü de vardı. Gabile'nin ilk açıldığı zamanlar bu bölüm oldukça aktifti. Gabile'nin kurucusu baysanal nickli kişi ile sanaldan görüşüyorduk ve beni bu forumun admini yapmıştı 2 sene kadar orada yazdım Cybers nicki ile. Daha sonra e-disco.net forumunu keşfettim ve orada yazmaya başladım diğer forumun suyu çıkmıştı şimdiye kadar görmüş olduğum en kapsamlı ve en kaliteli forum sitesi e-disco'dur. Benim kendimi kabullenmem ve eşcinsellik hakkındaki bilgilenmemdeki en büyük etken e-discodur. 

Zamanla forumların modası da geçti zaten yazılacak ve konuşulacak her konu konuşulmuş bir doyuma ulaşılmıştı o sıralar bende bir boşluk oluştu zira her gece mütemadiyen bu forumda fink atıyordum :) bir kaç blog okumam ile blog dünyasını merak ettim. gaykedi, nakhar, ali abi (bir biseksüelin anıları idi sanırım blog adı) gibi bloglar vardı ki halen varlar "şu sıralar bir tek ali abi yazmıyor" ben neden açmayayım dedim ve açtım :) 

4 yıl boyunca düzenli bir şekilde blogu güncel tutmaya çalıştım zira bir çok blog açıldıktan sonra kapanıyor çabuk sıkılıyorlar sanırım yazarları :) bu sürede bir çok bloga ilham kaynağı olduğumu düşünüyorum bire bir benim ilgilenip açılmasına yardım ettiğim bloglar da vardı ilham alıp açanlarda. Güncel kalıp, blogger buluşmaları gibi etkinliklerle blog dünyasına olan merakı uyandırmış olduk, eşcinsel blog örgütleri gibi :)) Oluşan bu samimi ortama gimek isteyen arkadaşlar da birer birer blog açtılar ve şu anki durumuna gelmiş oldu :) 

baba - amca gibi sıfatları sevmiyorum :) exodya da tamamen şizofren eso besonun etkisine kapılıp bana öyle hitap ediyor sanırım. (şu sıralar reklamlarda dönen "banağ amca amca dediler diye böğürenler gibi oldum :D)

- Yani LGBT blogları seninle başlamamış da olsa seninle yeniden doğru diyebiliriz. Örneğin; ben kendimden örnek vereyim blog açmadan önce çok fazla blog okuyordum ve bunların içinde en çok vakit geçirdiğim bloglardan biri senin bloğundu yine bloğumu açmadan önce de sana danıştığımı çok iyi hatırlıyorum. Peki bu yola girdin ve kısa zamanda popülerliğin fazlaca arttı ve en çok okunan takip edilen blogger haline geldin bu süreç nasıl işledi?

+ İçerik olarak kendi yaşanmışlıklarımdan çok eşcinsel bireyleri ilgilendiren, merak uyandıran ve genellikle merak edilen konulara değindiğim için okunurluk oranı oldukça yükseldi. Bu kadar karşılık bulacağını ilk başlarda düşünmemiştim lakin sen de takdir edersin ki bir eşcinsel eline aldığı bir işi en iyi şekilde yapmak ister :) Hele ki Koç burcu ise. 

Blog aracılığı ile oldukça interaktif olmaya çalıştım, herkesle iletişim halinde olmaya, sorunları olanlar ile ilgilenmeye başladım. Derken olay büyüdü zamanla gelen sorulara geç cevap vermeye başladım öyleki telefondan watshapp - kik ve diğer uygulamalar aracılığı ile yazışmaktan bile sıkıldım :) Benim yerimde bir başkası olsa idi bu durumu farklı değerlendirebilirdi. Örneğin; herkesle tanışmak bir şeyler yaşamak gibi :) Belki soracaksın bilmiyorum ama blog acaba bana bir aşk kazandırdı mı? (bu soruyu sevgili baygayciğim sormadığı için maalesef cevabını alamayacaksınız :D)

- Burda soruları ben sorarım falan diyomuşum :D Bunun cevabını bilemeyiz müneccim değiliz sonuçta :D zaman her şeyi gösterir bakalım :) peki bu işe ciddi anlamda zaman ve dikkat veriyorsun öyle ki açılan her yeni blogdan haberin oluyor onlarla ilgileniyorsun. Nasıl hepsine bu kadar yakın hepsinden bu kadar haberdar olabiliyorsun. Blog ortamında ne kadar vakit geçiriyorsun?

+ Şöyle söyleyeyim işim gereği mesai saatimin neredeyse tamamı bilgisayar başında geçiyor tabii ki bu sabahtan akşama kadar bloglar içerisinde fink attığım anlamına gelmesin :) boş zamanlarımda blog okuyorum günlük takip ettiğim blogların düşen yazıları okumam toplasan 1 bilemedin 2 saat sürüyor. Ortada bir emek var takip ediyorsam mutlaka okurum yorum yazarım bu şekilde karşımdaki kişide motive olmuş oluyor. 

Bloglardan haberdar olma olayına gelirsekte beni takip eden birisinin blogu olup olmadığına bakıyorum ya da yorum yazan birisinin var ise bende onu takip ediyor okuyor ve yorum yazıyorum. Yorum yazmaya dikkat ediyorum çünkü kişiyi motive ediyor okunduğunu bilmek bloggerlara şevk veriyor ;) Ve paylaşımlarına devam etmesini sağlıyor.

- Çok haklısın mesela ben yazılarıma gelen her bir yorumda ayrı bir mutlu oluyorum :D havada çift salto atıyorum falan :P tabii ki şaka salto falan atmıyorum ama insanı şevke getiriyor gerçekten. Senin bloğunun 4. yılı ve bahsettiğim gibi bir çok kişi bir süre sonra yazmayı bırakıyor sence neden böyle oluyor? Yine lafı kendime getireyim. Ben bloğumu kimseye anlatamadığım geçmişimi anlatmak için bir diğer deyişle zehirimi akıtmak için açtım bunlar 3 yazı sürdü ama benim yazacaklarım bitmedi hala yazmaya devam ediyorum kitap değerlendirmeleri yapıyorum röportajlar yapıyorum vs ve bu şekilde yazmaya devam edeceğimi de düşünüyorum sence bırakanlar neden devamlılığını sağlayamıyorlar? Devamlılığın sağlanması için ne  tavsiye edersin?

+ Öncelikle bu arkadaşlara blog açmadan önce ne umuyorlardı ne buldular sorusunu sormak lazım :)) blog aracılığı ile bir kaç blogger ile bir şeyler yaşarım düşüncesi mi? deşarj olma düşüncesi mi? yoksa başka bir şey mi? blog yazmaya devam etmek istiyorlarsa neden blog yazdıklarını bilmek gerekir atıyorum adam deşarj olmak için yazıyordur sadece içini döküyordur sonra bir sevgili bulur gider hop blog çöpe bir diğeri sevgilisinden ayrılmıştır ayrılık acılarını bloga döküp onun da okumasını umuyordur değişen bir şey olmaz sıkılır hop çöpe gibi gibi:)  takip edilen blogları sadece takiple kalmayıp yorum da yazsınlar okusunlar gelen eleştirileri dikkate alsınlar "bloggerlara tavsiyeler yazımı okusunlar :D" (din programındaki hoca gibi ben bunları kitabımda yazdım alın okuyun gibi oldu ahahah)

- ahhahah peki özellikle son zamanlarda bir eski blogger yeni blogger muhabbeti aldı başını gidiyor uzun zamandır blog yazan bloggerlardan ah nerde o eski bloggerlar şeklinde serzenişler duyuyoruz çoğu zaman. Eski bloggerlarla yeni bloggerlar arasında ne gibi farklılıklar var insanlar neden bu şekilde şikayetçi bu konuyu biraz değerlendirir misin?

+ Ben böyle bir muhabbeti hiç duymadım :) Kim nerede ne dedikodular yapıyor acaba :P eski - yeni bloggerdan ziyade güncel blogger demek daha doğru bence. Zira eski - yeni diye bir şey yok bana göre.

- Yani ben bir kaç yerde şahit olduğum bir muhabbeti dile getirdim. Eskiler gibi yazı yazan yok artık yeniler bir b.ktan anlamıyor mesajı verilmeye çalışıyor kısaca. Peki senden bu konu hakkında bir değerlendirme yapmanı istesem? Buraların en eski isimlerindensin blog dünyasının eski hali ile yeni hali arasında ne gibi farklılıklar var?

+ Öykü'nün bu tarz benim'i karıştırmaya çalıştığı gibi :D Bana göre eski ve yeni blogger diye tabir edilenler arasında bir fark yok. Okuyanlara siyasi bir davranış gibi gelebilir ama öyle herkesi gönüllemeye çalışmıyorum bana göre yok diyorum.

- Burdan malzeme çıkmayacak anlaşıldı :D Sana göre LGBT bloglarının şuan ki durumu nasıl gidişat iyi mi kötü mü? Bundan sonrası için neler yapılması gerekiyor? 

+ ahahaha halen deşmeye devam ediyorsun :D  bence iyi, zira okuyana yardımcı olacak bilgiler veren bir çok blog var kendini keşfeden ve yalnız olduğunu düşünen eşcinsel bireylere "ne yalnızsınız ne de yanlış" diyebiliyor bir çok blog ve blogger olarak ;)

- Ay vallaha deşmiyorum bıraktım ben orayı :D Severek takip ettiğin iyi yazdığını düşündüğün bloglarla ilgili en az 5 en çok 10 olmak üzere bir liste yapmanı istesem?
gerçi ilk bir kaç ismi tahmin etmek pek zor değil :P  (kaan ile tiffany'nin kulaklarını çınlatıyor:P)

+ haydaaa :D bu tehlikeli bir soru birinin ismini unuturum falan :D takip ettiğim her blogu okuduğumu bilin yeter -öperim-

- Ay sen hep böyle kaçıyorsun ama olmuyor :D

+ Sende sıkıştırma aaaaaa -sıkıştır ama sorularla değil ahahaha öhüm evet devam edelim :D- 

- Son  olarak bloğunda yeni başlayanlar için bir tavsiye yazın var ama kısaca buradan da yeni başlayanlara neler söylemek istersin?

+ Terbiyeli bir röportaj oldu :D kendinizi iyi yazmak için kasmayın içinizden ne geliyorsa olduğu gibi birisiyle konuşuyormuş gibi yazın yok noktalamasına dikkat edeyim yok paragraf başı yapayım falan gerek yok doğal olun :) Size yorum yazanlara mutlaka bir cevap ile dönüş yapın yoksa tenasül uzvu gibi ortada kalıyor yorum :D İzleyici gadgetini ekleyin başkalarına yorum yazmaktan da çekinmeyin.

- ahhah ben terbiyeli bir bloggerım öyle sorular sormam (yersen) :P Peki ben bu yazıda bana yardımcı olduğun için tekrar çok teşekkür ediyorum :)


+ Rica ederim tatlım - iban numaramı yolladım dı dimi - :D
O Gay Ben de Blog Yazarı

19 yorum:

 1. Esonun etkisi hep bunlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir cinnet sonucu Melis eso besoyu şişledi diyorlar ama bilemedim şimdi ://

   Sil
  2. tepenize eso kadar yastık düşsün ne diyeyim? (sorma melis, merhametimden kıyamıyorum işte ne yapayım...)

   Sil
  3. merhamet ve kıyamamak (o.O) senin kadar yastık düşse 2 kişi bilemedin 3 kişi rahat ezilir altında nefessizlikten gider be :O (madiliqqqqqqqueee)

   Sil
 2. Ya şu soru sormama kısmını yanlış aksettirmeyelim lütfen :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D bundan sonra daha dikkatli olursun artık hıh :P

   Sil
 3. Bay Gay'in vermediği kırmızı puantiyeli detayları sen yazacaktın hani üçkağıtçı ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. adı üstünde kırmızı noktalı blog kapattırır adama :DD

   Sil
 4. benle de röportaj yapılsın istiyorum :(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. patrikcimmm ben yaparım seninle röportaj ://

   Sil
 5. :/

  tek bir yerde adım geçmiyor...
  adımı bırak xCoach, taksifolya, histerik çığlık... pardon..
  ay blogger olur da eskilerden kalan bir tek benim kaldığım söylenmez mi?

  yolcam seni.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. senin blogu benim blogtan sonra keşfettim (yersen :D)

   Sil
  2. Ahaha haa. Yolarım ayol seni ben.

   E-disco'daki linkten hergün girip bakıyordün, biliyorum :P

   Xoxo

   Sil
 6. ayyy bizimle söyleşi möyleşi yapan yok be kardeşim fuck :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mesaj alınmıştır herhalde Baygaycim tarafından :D , hatta seninle ben de yapayım bir söyleşi bi ben kaldım yapmayan zaten :D

   Sil
  2. aaa hemen girişimlere başlıyorum öyleyse :))

   Sil
 7. O gay ben de
  sizin söyleşi yukardaki resimdeki gibiyse güzelmiş bizde isteriz. :)

  YanıtlaSil

Yaz yaz için de kalmasın