Bu site yetişkinlere yönelik bilgiler içermektedir. 18 yaşından küçükler için uygun değildir.

Gay Appsler -1-


Selam;

Özellikle tumblr blogum üzerinden sık sık gelen Hornet ile ilgili sorulara cevap vermek zorunda kalınca blogumda bu tarz appsler hakkında yazım olmadığı aklıma geldi.

Akıllı telefonların ortalıkta olmadığı ericson başta olmak üzere antenli antensiz cep telefonlarının yeni yeni meşhur olduğu zamanlarda, birbirini bulmak isteyen eşcinseller genellikle chat odalarında fink atarlardı :). Bu appslerin atası chat odaları diyebiliriz :P nicknamede tüm özellikler döşenirdi. Ankara_21ap gibi lol. Buradan MSN'e geçilir (o zamanın whatsapp'ı desek yeridir ya da şimdinin Skype'ı) sonra CAM var mı sorusu ile karşılıklı camler açılır ve uyarsa buluşulunurdu falan.


Yine evlilik programlarının atası sayılabilecek sanal buluşma ve buluşturma siteleri vardı ki halen var. Gaydar, sanalalem, gabile, planetromeo vs. Bu siteleri akıllı telefonu olmayan (!) yada olupta yakalanırım korkusu ile gay arama appslerini kuramayan arkadaşlar halen kullanrrlar. Ayrıca "aman o appsler mi et pazarı et" diyerek kendince o ortamdan sıyrılan (!) arkadaşlar da bu appslere karşı mesafeli yaklaşmaktadırlar. Soluğu facebookta alıp yine hornetteki resimleri aratmayan profilleri de birlikte :P

Böyle appsler yokken aklıma şöyle bir şey gelirdi. Ceplerde taşınacak anahtarlık üzerinden yayılan sinyaller ile yakınlarda başka bir bu anahtarlığı kullanan eşcinsel var ise ışıklı veya sesli uyarı verecek yaklaştıkça şiddeti artacak bir şey :D gay radar yani. Kendi gay radarınıza güvenemiyorsanız buna mutlaka güvenin lol. Belki aklıma gelmemiş bunu bir yerlerden okumuşta olablirim o zamanlarda, bilemiyorum artık.
Peki bu uygulamalar ne kadar güvenli?

Bu uygulamalardan ziyade sanal ortamdan başlanacak her türlü ilişkinin kendince tehlikeleri mevcut. Bu tarz programları kullanarak sizleri şantaj malzemesi haline getirmelerine izin vermemek adına kendinizce önlemlerinizi alınız. 

- Profillerde gördüğünüz her resim karşınızdakine ait olacak diye bir şey yok. Fake olabilir.

- Sadece bu appsler üzerinden görüşerek birileri ile direk buluşmaya gitmek yerine whatsapp gibi diğer platformlara geçerek sohbete devam etmek daha mantıklı. Hatta skype'den karşılıklı cam bile açabilirsiniz.

- Kimse heleki bu tarz appslerden görüştüğünüz kişiler sizin aile yapınızı, işinizi, ailevi sorunlarınızı, ailenize açık olup olmadığınızı gibi detayları bilmek zorunda değil. Konuşmak istiyorsanız bile iyice tanıştıktan ve görüştükten sonra konuşun.

- Seni tanıyorum gibi yaklaşımlarla yaklaşıp gizemli ayaklarda takılanlara karşı korkmayın, çekinmeyin. Bu tarz yaklaşımlarla sizlere şantaj uygulanmasına izin vermeyin. Tanıdık bile olsa "senin ne bok işin var burada dallama" deme hakkınız var, sen neden orada isen o da onun için orada ;). Engelleyin gitsin.

- En büyük soru ise Aşk'ı bulabilir miyim. :) Güldüm. -öhüm- elbette bulunabilir ama istisnaidir. Zira oradaki güruhun amacı belli - sex -. Ancak daha çok büyük iller haricindeki illerde cafe bar gibi buluşma ortamları olmadığından ve bu programların acemisi olup duyupta gelenlerler arasında :) olabilir tabii neden olmasın.

- İfşa olmak korkusu yaşıyorsanız "resim atmadan resim isteme" kalıp cümlesini açıklamalara gömün gitsin :P

benim aklıma gelenler bular sizinde eklemek iistedikleriniz varsa çekinmeyin yorumlarda ekleyin. Yine bu tarz appsler üzerinden ilginç (!) olaylar başına gelmiş olanlar var ve paylaşmak isteyen var ise ogaybende@gmail.com adresine mail atabilirler.

Bir dahaki yazımızda hornet, grindr...vb gibi programlardan bahsediciiim efenim esen kalın.

sonraki yazı >>
O Gay Ben de Blog Yazarı

6 yorum:

 1. growlr ı da yaz.
  hatta benimle röportaj yap.
  zira kendisinin gediklisi oldum.
  lol
  xoxoxox

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. en son mim olayını ucuz blogunda cevaplamadığın için ropörtaj olayını düşünmem lazım -hıh- zira o pespaye blogun sayemde onbinlerle buluşabilir :D

   Sil
  2. saybırs...
   unuttum onu lan.
   halletçem.
   sorry.

   Sil
 2. eshalem.net vardı, benim ilk buluşmamı sağlayan siteydi. Bin yıl önce filan :)
  Bu telefonlar çok geç çıktı.
  Ya da ben erken doğmuşum. :)
  BiDi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahaha bin yıl olmadı canım sende, akıllı telefonların miladı ne kadar sanki :)) evet o siteyi hatırlıyorum bende.

   Sil
  2. Neydi be o günler.

   Sil

Yaz yaz için de kalmasın