Bu site yetişkinlere yönelik bilgiler içermektedir. 18 yaşından küçükler için uygun değildir.

Gay Appsler - 2 - Tanıyalım
Selam;

Bildiğiniz üzere eşcinsel arkadaş bulma (daha doğrusu yatak arkadaşı bulma) programları hakkında yazmaya karar vermiş ve ilk yazımı yazmıştım. Devam edecek olursak;

Gay appsler daha çok taşrada bulunan eşcinseller için hızır gibi yetişti dersek abatmamış oluruz. İnternetin icatından sonra eşcinseller için en büyük buluş bu appsler olsa gerek :P. Fakat internet ve akabinde bu tarz date siteleri ve appslerin hızla artması fast food olayının ilişkiler içerisine de hızla yayılmasına sebep oldu. Kolay erişim hızlı tüketimi getirdi ve Tek Gecelik İlişkiler piyasası oluştu. Yine güvenlik konusu da daha bir öne çıktı. 

Peki bu appslerde neler oluyor;

Neler olmuyor ki :)

- Programların genel olarak işleyiş tarzı ve açılan profiller hep aynı. Kıyı kentlerinden içlere doğru gidildikçe profillerde yazan özlü sözlerle birlikte, profil resimleri de farklılaşmaya başladığını görürsünüz, tıpkı ülkenin iklimi gibi :D akdeniz ikliminden karasal iklime bir kayış. 

- Profil fotoğrafları da yaşlara göre farklılık göstermekte. Daha genç ve özellikle vücut yapmış olanlar "vücut yaptık boru değil gelende ona göre gelsin" ayarını direk resimden vererek baş kısmı kesik fotolar atar iken, bu tarz programları 40 lı yaşlarında yakalamış olan amcalar ise "vücut yok ama mal var" kafasıyla bacak aralarını avuçlamış yada yaymış fotoları ile arz-ı endam etmekteler.

- Yine açık eşcinseller ve tipine güvenip tipime göre gelsinciler direk yüz resimlerini koyabiliyorlar. 

- Yine hiç bir profil bilgisi olmayan hatta ağaç, kuş, öpüşen 2 erkek resmi bile eklemeye tenezzül etmeyen kımıllar ise, selam dahi yazmadan gizli fotografları açma isteği gönderebiliyorlar ki neyin kafasındalar bilemezsiniz.

- Farklı illerde keşfe çıkıp dikkat çekici profilleri ve fotografları ya da facebooktan aldıkları fotograflarla profil açanları da var tabii. Hatta kendiniz bile kendiniz ile orada karşılaşabilirsiniz. Bunlar neyin kafasındalar oda ayrı bi mevzu.

- Özlü sözle döşediğiniz "beni anlamadın ya ben ona yanıyorum" ya da direk olaya girdiğiniz "ateşim çıktı buzum ol" veyahut "aktifsen yazma" - "cılızsan yazma" - "göbekli isen yazma" - "sakal bıyık yerindeyse koşta gel" - "25 üstü kopta gel" vari yazılarla hedef kitlenize mesajlar döşeyebilirsiniz fakat pek işe yaramaz herkes kerkese yazar.

- Ayrıca  aradığınız kişiler ile en azından ilk etapta neler yapmak istiyorsunuz anlamına gelen;

sohbet, randevu, arkadaşlık

veya

- arkadaşlık, ilişki, sohbet, randevu

gibi.

açıklamları profilinize ekleyebilirsiniz. Ama ne olur? Siz bunları yazdınız ve atıyorum sadece sohbet seçeneğini seçtiniz ama profilinize bakan şahıs selam dahi vermeden - arayış? diye olaya dalabilir. ?!? E ben profilde "sadece sohbet" mihvalinde seçmiştim derseniz de "tamam sohbet edelim ben aktifim en fulünden sen" diye muhtemelen sohbete devam ederler :)

- Hatta hızını alamayıp "hepimiz sex için burdayız ihihihi" düşüncesi ile azıp selam dahi vermeden tüm estetiklerden yoksun sikini, götünü, başını, dalını, taşağını pat diye size yollayabilir herşeye hazırlıklı olun.

sonuç olarak oradan aşkı zor bulacağınız gibi birçoğunun orada bulunma sebebinin SEX olduğunu unutmayın. Her gördüğünüz profile, fotoya, atılan resme inanmayın ve bir önceki yazımda bahsettiğim noktalara dikkat edin lütfen.

En bilinen gay dating appslerinden bazıları ise;

Grindr
Ülkemizde yıldızı ilk parlayan program oldu kendisi. Öyleki tüm dikkatleri üzerine çekti. Kurtlar Vadisinin "alın elinize silahı sikin atın dünyayı" temalı içeriğini sakıncalı bulmayan sistem bu programı sakıncalı buldu ve hooop TR den erişime engeli koydu. Programa alışmış olanlar "engel tanımam ulen" diyerek çeşitli programlarla bu duvarı aşsa da maalesef eski popülerliğini kaybetti.En azından ülkemizde :)
Hornet


Bilmeyen, duymayan, kullanmayan yoktur zannımca :) Zira grindr'ın başına engel belası gelince fast food sektörü yeni arayışlara girdi ve hornet hızır gibi yetişti. Program devamlı kendini güncellemekte. Hazırlamış olduğunuz profilinizi kayıt ederek istediğiniz yerden aynı bilgilerle aynı profilinize ulaşabilirsiniz. Telefonumu değiştirdim ama hornetteki sohbetlerim uçtu böhüü durumu yok artık, kayıt ettiğiniz mail adresinizle oturum açın yeter. Programı bilmeyeniniz yoktur size en yakın mesafedekilerden başlayarak uzağa doğru yemek tezgahını önünüze seriyor size de seçmek kalıyor lol. Aman sıkıldım acaba Fransa'nın bilmem neresindeki mutfak nasıl derseniz Keşfet kısmından keşfe çıkabilir vitrine bakarak yutkunurken kendinizi bulabilirsiniz :P. Programda favorilere ekle, beni ekleyeni gör gibi özelliklerin yanında parasını basıp açılan ek özellikler ile senin profilini kimler incelemiş gibi özelliklere de kavuşabilirsiniz.

GrowlrBiz ayıyız kendimize göre de bir inimiz olmalı diyen bear arkadaşlarımızın kullandığı yine yukarıdaki programlara benzer özellik ve amaç güden program.

Bunların haricinde Scruff, planetromeo ve bunlar gibi apps programları mevcut.


Twitter hesabından yapmış olduğum bir ankette ise şöyle bir sonuca ulaştık sevgili okuyucular;Sonuç olarak;

Arkadaş veya sevgilinizi nereden bulursanız bulun ki şansa kalmış; uzun soluklu ve sadakatli olsun ;)
O Gay Ben de Blog Yazarı

13 yorum:

 1. hahah yorumların iyi ve gerçeği yansıtan cinsten olmuş ben bunaldım pek takılmıyorum fazla et pazarı :D

  YanıtlaSil
 2. Genelde sex üzerine ama doğru düzgün insanlar da var. Zaten ilk 4 mesaj sonunda kimin ne istediği ortaya çıkıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba beyler! Ben buralarda yeniyim.
   Bir şeyler paylaşabilir miyim?
   Bütün gaylar sapık mı?
   Bir sevgili neylerine yetmiyor.Benim bir sevgilim var gayette mutluyuz.
   İçimi dökebilir miyim?
   Laynn sizin yüzünüzden bütün gaylara sapık gözüyle bakıyorlar.
   Tamam beninde hoşuma gitmiyor değil.
   sakın sevgilim duymasın.

   Sil
  2. Merhaba;
   Elbette paylaşabilirsin fakat bütün geyleri sapık diye nitelendirmek pek doğru değil, hatta tek gecelik ilişki yaşayanları da sapık diye nitelendirmek yanlış. Doğru bulursun bulmazsın o ayrı.

   Sil
  3. Aynen doğru bulmuyorum.
   Sanırım ben olaya biraz duygusal bakıyorum.

   Sil
  4. Selam öncelikle. İnsan ençok görmediği ve bilmedigiden korkuyor. Hiç tanımadığı bir insana en hassas duygularını açmak gerçekten cesaret istiyor. Öncelikle ilişkilerde sadakat ve gizlilik esas olmalı. Rüzgarın nereden esecegi bilinmez.

   Sil
  5. Aynen Ali; ülkede her türden dengesiz mevcut maalesef.

   Sil
 3. Güzel yazı ve bilgilendirme teşekkürler ;)

  YanıtlaSil
 4. Sene olmus 2018 ben hala "O Gay Bende" okuyorum amk,hemde Allahin uzak dogusunda trenle bir sehirden baska sehire giderken okuyorum... :)

  YanıtlaSil

Yaz yaz için de kalmasın